פיקדון אישי

הפיקדון האישי הוא הטבה הניתנת על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים ונתונה לשינויים. כדי להתעדכן בסכומים המדויקים יש לפנות לאתר האגף והקרן. כשבוע לאחר השחרור ניתן להירשם לאזור האישי ושם יופיעו הפרטים האישיים המדויקים לגבי המענק והפיקדון.

פיקדון אישי: עזרה לחיילים המשוחררים בבניית העתיד

האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון מעניק לחיילים משוחררים מענק המכונה "פיקדון אישי". הזכאות לפיקדון  ב-5 השנים הראשונות שלאחר השחרור היא רק למטרות מסוימות. לאחר 5 שנים תוכלו לממש את הסכום לכל מטרה.

למה ההטבה מכונה פיקדון? כי הכסף שבפיקדון לא מועבר ישירות לחשבונו של החייל המשוחרר, אלא שמור כפיקדון בידי המדינה וכל חייל זכאי לפדותו רק בתנאים מסוימים.

עבור מה ניתן הכסף שבפיקדון האישי?

בחמש השנים הראשונות שלאחר השחרור, הפיקדון ניתן עבור 6 מטרות מוגדרות:

כספי הפיקדון יעמדו לרשות המשתחרר בתוך 14 יום מיום השחרור, ואתם יכולים לממש אותו דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.

שימו לב שבעקבות הקורונה נכנס לתוקף 'פיקדון קורונה' : החל מיולי 2020 ניתן למשוך חלק מהפיקדון האישי לכל מטרה, כאשר הסכום למשיכה, יהיה בהתאם לתאריך סיום השירות. את פיקדון קורונה יהיה ניתן למשוך עד 31.6.2021.

איך מקבלים את כספי הפיקדון אחרי 5 שנים?

אם עברו 5 שנים ולא פדיתם את הכסף, יש לכם חלון הזדמנויות של עוד חמש שנים לקבלת ולהשתמש בו כראות עיניכם לכל מטרה שהיא. משרד הביטחון יעביר את יתרת הפיקדון ישירות לחשבון הבנק האישי שלכם (אותו החשבון אליו הועברו כספי מענק השחרור). שימו לב כי במידה והכסף לא העובר לחשבונכם ניתן למשוך אותו דרך סניפי בנק הדואר ברחבי הארץ.

בתום עשר השנים, מימוש הפיקדון לא יתאפשר ותימחק יתרת הפיקדון.

 

מה גובה הפיקדון שמגיע לי?

גובה הפיקדון האישי נקבע על פי משך וסוג השירות שביצעתם. תוכלו למצוא את המידע המדויק על הסכום שמגיע לכם באזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים. מדי שנה תישלח אליכם הודעת טקסט מהאגף והקרן לחיילים משוחררים, עם עדכון על יתרת הפיקדון שלא ניצלתם.

איך מקבלים את הפיקדון?

בעבר היה צורך לגשת לסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי כדי לממש את הפיקדון.
כיום כל ההגשה נעשית באופן מקוון דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. בהצלחה!