פיקדון אישי

הפיקדון האישי הוא הטבה הניתנת על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים ונתונה לשינויים. כדי להתעדכן בסכומים המדויקים יש לפנות לאתר האגף והקרן. כשבוע לאחר השחרור ניתן להירשם לאזור האישי ושם יופיעו הפרטים האישיים המדויקים לגבי המענק והפיקדון.

פיקדון אישי: עזרה לחיילים המשוחררים בבניית העתיד

האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון מעניק לחיילים משוחררים מענק המכונה "פיקדון אישי". הזכאות לפיקדון האישי תקפה למשך 10 שנים מתום השירות וניתן להשתמש בה ב-5 השנים הראשונות שלאחר השחרור רק למטרות מסוימות.

למה ההטבה מכונה פיקדון? כי הכסף שבפיקדון לא מועבר ישירות לחשבונו של החייל המשוחרר, אלא שמור כפיקדון בידי המדינה וכל חייל זכאי לפדותו רק בתנאים מסוימים.

עבור מה ניתן הכסף שבפיקדון האישי?

בחמש השנים הראשונות שלאחר השחרור, הפיקדון ניתן עבור 6 מטרות מוגדרות:

  • לימודים
  • הכשרה מקצועית
  • לימודי נהיגה
  • הקמת עסק
  • דיור
  • נישואים

כספי הפיקדון יעמדו לרשות המשתחרר בתוך 14 יום מיום השחרור, ואתם יכולים לממש אותו דרך בנק הפועלים או דרך סניפים מסוימים בבנק לאומי. (גם אם חשבון הבנק שלכם מתנהל בנק אחר).

איך מקבלים את כספי הפיקדון אחרי 5 שנים?

אם עברו 5 שנים ולא פדיתם את הכסף, יש לכם חלון הזדמנויות של עוד חמש שנים לקבלת ולהשתמש בו כראות עיניכם לכל מטרה שהיא. משרד הביטחון יעביר את יתרת הפיקדון ישירות לחשבון הבנק האישי שלכם (אותו החשבון אליו הועברו כספי מענק השחרור). שימו לב כי במידה והכסף לא העובר לחשבונכם ניתן למשוך אותו בשתי דרכים:
1. סניפי בנק הדואר ברחבי הארץ
2. פנייה לסניפים מסוימים של בנק לאומי או בנק הפועלים

בתום עשר השנים, מימוש הפיקדון לא יתאפשר ותימחק יתרת הפיקדון.

 

מה גובה הפיקדון שמגיע לי?

גובה הפיקדון האישי נקבע על פי משך וסוג השירות שביצעתם. תוכלו למצוא את המידע המדויק על הסכום שמגיע לכם באזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים. מדי שנה תישלח אליכם הודעת טקסט מהאגף והקרן לחיילים משוחררים, עם עדכון על יתרת הפיקדון שלא ניצלתם.

איך מקבלים את הפיקדון?

בעבר היה צורך לגשת לסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי כדי לממש את הפיקדון.
כיום כל ההגשה נעשית באופן מקוון דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. בהצלחה!

 

צפו בשידור על זכויות חיילים משוחררים: כל מה שצריך לדעת