פיקדון אישי

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

פיקדון אישי - בחורה מסתכלת על אחוזים

הפיקדון האישי הוא הטבה הניתנת על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים ונתונה לשינויים. כדי להתעדכן בסכומים המדויקים יש לפנות לאתר האגף והקרן. כשבוע לאחר השחרור ניתן להירשם לאזור האישי ושם יופיעו הפרטים האישיים המדויקים לגבי המענק והפיקדון.

פיקדון אישי: עזרה לחיילים המשוחררים בבניית העתיד

האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון מעניק לחיילים משוחררים מענק המכונה "פיקדון אישי". הזכאות לפיקדון  ב-5 השנים הראשונות שלאחר השחרור היא רק למטרות מסוימות. לאחר 5 שנים תוכלו לממש את הסכום לכל מטרה.

למה ההטבה מכונה פיקדון? כי הכסף שבפיקדון לא מועבר ישירות לחשבונו של החייל המשוחרר, אלא שמור כפיקדון בידי המדינה וכל חייל זכאי לפדותו רק בתנאים מסוימים.

עבור מה ניתן הכסף שבפיקדון האישי?

בחמש השנים הראשונות שלאחר השחרור, הפיקדון ניתן עבור 6 מטרות מוגדרות:

כספי הפיקדון יעמדו לרשות המשתחרר בתוך 14 יום מיום השחרור, ואתם יכולים לממש אותו דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.

איך מקבלים את כספי הפיקדון אחרי 5 שנים?

אם עברו 5 שנים ולא פדיתם את הכסף, תקבלו את הכסף ותוכלו להשתמש בו כראות עיניכם לכל מטרה שהיא. יתרת פיקדונכם האישי תועבר אוטומטית לחשבון הבנק שלכם שהיה פעיל ביום סיום השירות (אותו החשבון אליו הועברו כספי מענק השחרור). עד 60 ימי עסקים.

מה גובה הפיקדון שמגיע לי?

גובה הפיקדון האישי נקבע על פי משך וסוג השירות שביצעתם. תוכלו למצוא את המידע המדויק על הסכום שמגיע לכם באזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים. מדי שנה תישלח אליכם הודעת טקסט מהאגף והקרן לחיילים משוחררים, עם עדכון על יתרת הפיקדון שלא ניצלתם.

איך מקבלים את הפיקדון?

בעבר היה צורך לגשת לסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי כדי לממש את הפיקדון.
כיום כל ההגשה נעשית באופן מקוון דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. בהצלחה!

 

רוצים לדעת עוד על הזכויות שלכם?

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן