קרנות ומלגות

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > whether > לימודים > קרנות ומלגות
מלגות וקרנות - שטר כסף עם נייר עטיפה

מלגות לסטודנטים: סיוע במימון התואר

בכדי לעודד את ההשכלה הגבוהה בישראל ישנם גופים רבים המציעים מלגות לסטודנטים במהלך שנות לימודיהם. המלגות נותנות סיוע כספי לסטודנטים במגוון דרכים, החל ממלגות קיום חודשיות, דרך מלגות התנדבות ועד מלגות המממנות את כל התואר הראשון.

איזה סוגי מלגות יש?

אפשר לחלק את המלגות לסטודנטים לכמה קטגוריות:

  • מלגות לחיילים משוחררים קרנות רבות תומכות בחיילים משוחררים ומעניקות להם מימון לימודים חלקי או מלא. בין הקרנות המעניקות מלגות לחיילים משוחררים: ארגון ידידי צהל בארה”ב FIDF: מלגת IMPACT, קרן גרוס לעידוד חיילים משוחררים, קרן הישג, קרן איסלר ומלגת מפעל הפיס לחיילים משוחררים.
  • מלגות הצטיינות – מלגות הניתנות על בסיס הישגים בבחינת הבגרות או בפסיכומטרי. מוסדות לימוד רבים מעניקות מלגות הצטיינות כדי למשוך אליהם סטודנטים איכותיים. בין מעניקי מלגות ההצטיינות: המרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז האקדמי קריית אונו, מכללת אורנים, הטכניון, אוניברסיטת חיפה ועוד.
  • מלגות על פי מוצא – עולים חדשים, בני עדות שונות ובני מיעוטים זכאים למלגות על פי מוצאם. בין המלגות על פי מוצא ניתן למצוא את מלגת המשרד לעלייה וקליטה, הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו, קרן המלגות לעולי הולנד וצאצאיהם, האגודה הערבית הארצית למחקר ושירותי בריאות ועוד.
  • מלגות על בסיס מקום מגורים – סטודנטים מאזור הפריפריה החברתית והגאוגרפית יכולים לקבל מלגת לימודים. כמו כן ישנן רשויות המעניקות לבני המקום מלגות. בין הקרנות המעניקות מלגות על בסיס מקום מגורים: הרשות לפיתוח ירושלים, ארגון הקבלנים והבונים ראשון לציון והקרן לעידוד השכלה גבוהה.
  • מלגות חברתיות – מלגות אלו אינן קשורות למצב הסוציו-אקונומי של בסטודנט והן מותנות בעשייה חברתית-התנדבותית. בין הקרנות המפעילות מלגות חברתיות ניתן למצוא את פרויקט פר”ח, ארגון ידידים, עמותת איילים, סטודנטים למען אזרחים וותיקים של התאחדות הסטודנטים והמשרד לשיוויון חברתי ועוד.

אולי יעניין אתכם גם..

מומנטום בדיגיטל

מומנטום בדיגיטל

אנחנו במומנטום למשתחררים, בנוסף לפעילות בסדנאות – מלווים את החיילים המשוחררים, אלו שעברו את המסעות  וסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו, וגם כאלו שלא וזאת בכמה דרכים: קבוצת וואטספ – אוהבים לקבל עדכונים קצר ומהר? יש לנו

עמותות

השותפים שלנו

לנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, שותפים מיחידות צה”ל השונות, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי, אשר נרתמו לטובת הפעילות החשובה למען החיילים המשוחררים. בזכות השותפים אנו יכולים לקיים את חזוננו ולסייע למשוחררים לעבור את הגשר אל האזרחות

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן