בחירת מסלול לימוד

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > whether > לימודים > בחירת מסלול לימוד
בחירת מסלול לימודים אקדמאי - לוח עם משוואות

 איך לבחור מה ללמוד? 

בחירת מסלול לימודים אקדמיים ורכישת השכלה הם צעדים חשובים ביותר לאחר השחרור. עם זאת, כיוון שזהו תהליך ארוך (לרוב 3 שנים ומעלה), משמעותי ולא זול – לפני שאתם משקיעים את זמנכם וכספכם במימון הלימודים, כדאי שתקדישו זמן לבחור מה אתם רוצים ללמוד.

3 דברים שאתם חייבים לבחון לפני ההחלטה:

לפני שאתם מחליטים איזה מסלול ללמוד ואיפה, שבו עם עצמכם ובדקו את התחומים הבאים:

  1. בחירת כיוון מקצועי: במה אני חולם לעבוד בעוד 10 או 20 שנה? איזה תחומים מעניינים אתכם? מה מצב שוק העבודה בתחום הזה? האם אני טיפוס יותר ריאלי או יותר הומני? איזה מקצועות לימוד אהבתי בתיכון? שאלות אלו יסייעו לכם למקד את עצמכם ואת בחירתכם.
  2. בדיקת עמידה בתנאי הסף והשלמת לימודים במקרה הצורך: לכל מוסד לימודים ולכל מקצוע יש תנאי קבלה שונים. לעתים תצטרכו להקדיש זמן ומאמצים כדי ללמוד את מה שאתם באמת רוצים, או ללכת למכינה קדם אקדמית, כדי לעמוד בדרישות הסף. בדקו האם תנאי הקבלה ראליים עבורכם, אם אתם מוכנים להשקעה הנדרשת ומה היא תדרוש מכם.
  3. מימון הלימודים: מימון לימודים בישראל הוא סוגיה בפני עצמה, שכן מדובר בעשרות אלפי שקלים לכל הפחות. לכן, כדאי לבדוק את זכאותכם למלגות לימודים. בישראל יש מגוון שלל מלגות הקשורות ללימודים: החל ממימון חלק משכר הלימוד וכלה בדמי קיום חודשיים במהלך הלימודים. חלק מהמלגות נועדו רק לחיילים משוחררים, אחרות נותנות עדיפות לחיילים משוחררים כחלק מקהלי היעד, וחלק מהמלגות נועדו לכלל הצעירים בישראל. בכל מקרה כדאי לבדוק את זכאותכם לכל מלגת לימודים רלוונטית.

מי יכול לסייע לי בתהליך הבחירה?

יש מגוון גופים שמסייעים לחיילים משוחררים בתהליך בחירת מסלול הלימודים בהשכלה הגבוהה. אם אתם מרגישים מבולבלים אתם יכולים להיעזר בשירותי הייעוץ השונים, כמו אלו שבקרן וביחידה להכוונת חיילים משוחררים, שם הייעוץ ניתן חינם החל מ-6 חודשים לפני תום השירות ועד 5 שנים לאחריו. כמו כן ניתן להיעזר במכוני אבחון מקצועיים המסייעים בבחירת כיוון מקצועי, חלק מהם מעניקים את הייעוץ בהטבה מיוחדת לחיילים משוחררים.

שאלון לבחירת תחום לימודים

לפני שאתם ניגשים לחפש אפיק לימודי שיתאים לכם, בואו לגלות מאילו סיבות אתם שוקלים להירשם ללימודים אקדמיים ומהן הציפיות שלכם מהלימודים. שאלון האישיות של ניב רווח מאפשר לך לראות אילו תחומי לימוד מתאימים לך לפי תכונות האישיות הבולטות שלך. השאלון מבוסס על תיאוריית טיפוסי האישיות של ג’ון הולנד, ובכל שנה נעזרים בו עשרות אלפי משתמשים. היתרון שלו שהוא אינו מוכוון רק ללימודי תואר ראשון אלא גם לקורסים שונים, להנדסאים ועוד. ענו על השאלון הקצר של אתר ‘ניב רווח’ ובסיומו יוצג לכם משוב שישקף את משמעות התואר האקדמי עבורכם. בהצלחה!

אנחנו במומנטום למשתחררים עומדים לרשותכם ובעזרת הצוות שלנו, והכוונה לגופים מקצועיים, נשמח לסייע לך בבחירת תחום הלימודים המתאים עבורך.

אולי יעניין אתכם גם..

מומנטום בדיגיטל

מומנטום בדיגיטל

אנחנו במומנטום למשתחררים, בנוסף לפעילות בסדנאות – מלווים את החיילים המשוחררים, אלו שעברו את המסעות  וסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו, וגם כאלו שלא וזאת בכמה דרכים: קבוצת וואטספ – אוהבים לקבל עדכונים קצר ומהר? יש לנו

עמותות

השותפים שלנו

לנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, שותפים מיחידות צה”ל השונות, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי, אשר נרתמו לטובת הפעילות החשובה למען החיילים המשוחררים. בזכות השותפים אנו יכולים לקיים את חזוננו ולסייע למשוחררים לעבור את הגשר אל האזרחות

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן