השתחררתם? ברוכים הבאים לאזרחות

אחרי שירות אינטנסיבי בצה"ל מגיע הרגע שחיכיתם לו: השחרור. אך עם השמחה מופיעים גם בלבול ושאלות: מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול? במה לעבוד? מה ללמוד? ומי יכול לעזור בכל זה?

 

 

גזרתם את תעודת החוגר? מזל טוב!
השחרור מצה"ל הוא אחד האירועים הכי מרגשים, אבל גם הכי מפחידים שיש. בפעם הראשונה אתם בלי מסגרת, בלי מורים או מפקדים, אף אחד לא יגיד לכם מתי לקום או מה לעשות. התבגרות אמיתית.
אחרי הצבא מתחילות השאלות הגדולות של החיים: מה אני רוצה ללמוד? במה אני רוצה לעבוד? האם לעשות שנה של הפסקה ולטוס לטיול בעולם? האם להירשם ישר לקורס פסיכומטרי?

אם גם אתם שואלים את עצמכם איך לדעת במה לבחור – אתם לא לבד. אחוז גבוה של המשתחררים מתלבט בתחומים האלו, ומחפש במי אפשר להיוועץ. מלבד זאת משוחררים רבים מרגישים שהם קיבלו בצבא יכולות וכלים: של ניהול, פיקוד, אחריות, עמידה בלחץ, וחברות. אבל איך מממשים את כל היכולות האלו גם באזרחות?

איך למנף את השירות הצבאי להצלחה בחיים?

מומנטום למשתחררים זיהתה את הצורך של צעירים אחרי צבא במידע וידע, וכיוונה את פעילות העמותה לחלון הזדמנויות הייחודי, שבמעבר בין הצבא לאזרחות. אנחנו פועלים באמצעות 3 פלטפורמות עיקריות, כדי להעניק לכם את הכלים והידע לצלוח את המעבר מהשירות הצבאי לאזרחות:

  • סדנאות למשתחררים: אנחנו מעניקים סדנאות הכנה לאזרחות ללא עלות במסגרת הצבא ואחריה. בסדנאות לומדים על הזכויות למשוחררים, על אפשרויות הלימודים ואיך לתכנן את העתיד, מקבלים מידע על התנהלות כלכלית נכונה, עורכים הכנה לראיון עבודה, ומקבלים כלים למנף את השירות הצבאי לטובת הצלחה בחיים.
    אם לא עברתם במסגרת היחידה שלכם סדנת הכנה אתם מוזמנים לפנות אלינו ונזמין אתכם לסדנאות למשוחררים. עוד מידע על הסדנאות שלנו אתם יכולים לקרוא כאן.
  • מידע בדיגיטל: אתר האינטרנט הוקם עבורכם, המשוחררים, ובו תוכלו למצוא מידע ומענה על שאלות שמעניינות אתכם בתחומים של הטבות, עבודה, לימודים, מועדפת, טיול, פסיכומטרי ועוד. כמובן שאם יש לכם עוד שאלות אתם מוזמנים לפנות אלינו כאן. גם עמוד הפייסבוק שלנו מתעדכן בכל ההטבות החדשות, תכניות למשוחררים ועוד.

"זה בסדר להיות מבולבלים"

"מומנטום למשתחררים הוקמה כדי להוקיר תודה לחיילים על השירות", אומר אלעד שושן, מנכ"ל מומנטום למשתחררים. "אחרי בחינה מעמיקה של הצרכים הבנו שהמתנה הגדולה ביותר שחייל יכול לקבל זה ההכנה לחיים האזרחיים. צעירים רבים מסיימים שירות אינטנסיבי ומשמעותי של שנתיים, שלוש, או יותר ופתאום, עם היציאה לאזרחות נוצר וואקום. אנחנו רואים משוחררים גם אחרי שנה או שנתיים מבולבלים. זה בסדר, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, בשבילכם, בסנאות, במידע ובליווי. אל תהססו לפנות אלינו".